In haar zaterdagse column voor De Telegraaf keert Lale Gül zich deze week tegen de partijen die conversietherapie, in de volksmond ‘homogenezing’, niet willen verbieden. Net zoals genitale verminking vindt Gül dit soort ‘middeleeuwse praktijken’ achterlijk.

Het CDA, NSC en PVV keerden zich tegen het voorstel om dit te verbieden: zo kennen we de conservatieve partijen weer, die liever loyaal zijn aan het boek van de Lieve Heer dan dat ze denken aan het mentale welzijn van kinderen.

De conversietherapie speelt niet alleen in de fundamentalistische christelijke hoek; Gül heeft ook veel ‘vrachtladingen mails’ gekregen van moslimhomo’s die een nog grotere weerstand ondervinden binnen de eigen gemeenschap. Het wordt volgens Gül tijd ‘dat het kabinet niet langer de hobby’s van de christelijke en islamitische medemens faciliteert ten kosten van het welzijn van zijn burgers.’

Lees de hele column hier.