Kruistocht van een koningin is de nieuwe historische roman van Simone van der Vlugt. De roman komt de bestsellerlijst binnen op nummer 5 en is daarmee de hoogste nieuwkomer in de lijst. De top 3 van de lijst is gelijk gebleven met de nieuwe Karin Slaughter op 1, de nieuwe Stephen King op 2 en de nieuwe Samuel Bjørk op 3. Op 4 staat Geert Mak die met de paperback van De wisselwachter gestegen is (+6) evenals de gebonden editie die we terugvinden op 35 (+14). Oroppa van Safae el Khannoussi blijft in de top 10, maar staat nu op 9 (-2).

Net buiten de top 10 ontdekken we Jan Brokken die met De weemoed van de reiziger op de 11e plek geparkeerd blijft. Mathijs Deen zakt met De loods naar 23 (-5). Céline van Pieter Waterdrinker vinden we terug op 28 (-5). Honden in het museum van Arthur Japin & Martijn van der Linden staat op 59 (-29).

In de non-fictiehoek zakt Beladen huis van Christien Brinkgreve zakt naar 38 (-9). Roxane van Iperen is met Eigen planeet eerst net één plekje hoger te vinden (-18).

In de vertalingenhoek vinden we Mijn naam is Emilia del Valle van Isabel Allende op 17 (-4). De filmeditie van Het zoutpad van Raynor Winn gaat in de 110e week in de bestsellerlijst naar 32 (-8).

Marcel van de Ven en Willem Asman, de winnaars van de Gouden Strop met De prijs, zijn na één week weer uit de bestsellerlijst gevallen (terwijl de winnaar van de Hebban Thrillerprijs A.C. Porter met De erfgenamen zakt naar 29 (-7)). Eveneens uit de lijst gevallen is Annet Schaap met Krekel en Auke Hulst met Tandenjager. Ook Toon Tellegen is met Wat een geluk! verdwenen uit de lijst. Hetzelfde lot trof Tommy Wieringa met zijn essay Optimisme zonder hoop. Ook Éric Chacour is met Wat ik van je weet niet meer in de bestsellerlijst te vinden en evenmin Elif Shafak met Er stromen rivieren in de lucht.

Bekijk de hele lijst hier.