Peter Buwalda was te gast in Nieuwsweekend om te praten over De jaknikker. De uitgeverij spreekt van een ‘ontknoping’, maar dat is geen woord dat Buwalda gebruikt.

Het gekke is: het is een tweeluik, maar het is ook een drieluik, want ik ga ook zeker wel een derde deel ooit schrijven. Sterker, mijn handen jeuken eigenlijk al.

Later in het gesprek laat Buwalda al iets los over het derde deel waarin het eerste deel, Otmars zonen, een rol krijgt, want dan blijkt dat boek, dat een van de personages in deel twee geschreven heeft, gepubliceerd te worden.

Dat er een derde deel komt is goed nieuws voor Onno Blom die rond Oud en nieuw altijd belt met de schrijver om te informeren wanneer het volgende deel verschijnt en daar dan een diepte-interview van maakt voor de Volkskrant.

Bekijk het hele gesprek hier.