Nieuws: Paulien Cornelisse neemt geëmotioneerd NS Publieksprijs 2025 in ontvangst
Het was een heftig jaar voor Paulien Cornelisse en daardoor nam ze zojuist hevig geëmotioneerd de NS Publieksprijs 2025 in het programma Een Vandaag in ontvangst. Eveline Aendekerk, directeur van de CPNB overhandigde de geldprijs van 7.500 euro en een beeld van Jeroen Henneman. Met De verwarde cavia – Terug op kantoor was Cornelisse voor de vierde keer genomineerd voor de publieksprijs. Het boek kreeg 25% van de 133.454 stemmen.
De andere nominaties waren Beladen huis van Christien Brinkgreve, De nomade van Anya Niewierra, Het huis met de palm van Esther Verhoef, Liften naar de hemel van Lex Paleaux en Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen. De zes genomineerde boeken behoren tot de bestverkochte titels van het afgelopen jaar (1 juli 2024 tot 1 juli 2025).
Pauliens Cornelisse:
‘Ik ben blij en trots dat De verwarde cavia – Terug op kantoor de NS Publieksprijs heeft gewonnen, en dus Boek van het Jaar is. En ik vind het fantastisch dat de Nederlandse lezers een zachte kracht als Cavia hebben gekozen.’
