Hij wilde graag een zonnige vakantiecolumn schrijven voor het Dagblad van het Noorden, maar toen zag Joost Oomen de uitzending waarin Joost Niemöller en Raisa Blommestijn over een toespraak van Hitler babbelden, alsof het een doorsnee historische toespraak was.

Zeg ik er iets over, dan is mijn vakantie verpest. Dan hebben deze nazi’s (kom op, deze keer kan ik er echt niets anders van maken) hun relletje en als ze het zouden weten zouden ze zich vast verkneukelen bij het feit dat ze de week Wadden-ontspanning van een linkse gutmensch hebben verstierd. Maar zeg ik er niets over, zegt amper iemand er iets over, dan is dat reden voor ON om de volgende keer nog verder te gaan.

Oomen kiest toch voor het eerste.

Heel simpel, ON uit het publieke bestel gooien. […] Een omroep die dat linksom of rechtsom, door wrijving of door stilte, toch probeert te faciliteren, is ons belastinggeld niet waard.

Minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap durft in de tussentijd niets te doen.

Lees de hele column hier.