Ernest van der Kwast organiseert een tekenwedstrijd in het kader van zijn nieuwe roman Schooljaren. Middelbare scholieren worden uitgedaagd hun creativiteit, waardering, frustratie of woede over verplichte literatuur los te laten op de auteursfoto op de achterflap van het boek. De origineelste inzending wint een schooljaar lang Capri Sun, het drankje dat ook door de hoofdpersonen van Schooljaren wordt gedronken.

De roman is aan ruim vijfduizend vierdeklassers in Rotterdam cadeau gedaan. Zij lezen het boek als onderdeel van een grootschalig lees- en educatieproject. Met Schooljaren hoopt de auteur het leesplezier onder scholieren te bevorderen en ze met meer mededogen naar hun schooltijd te laten kijken. ‘Maar ze kunnen het boek natuurlijk ook op Vinted doorverkopen, of weggooien.’ Daarom organiseert Van der Kwast een tekenwedstrijd waarbij leerlingen hun frustraties over literatuurlijsten en boekverslagen met humor en verbeelding kwijt kunnen, én hun exemplaar van het boek geheel eigen en uniek kunnen maken.

De cover van Schooljaren is gedrukt op ongestreken papier en is uitermate geschikt voor pentekeningen of bewerkingen met stift. Leerlingen in heel Nederland worden opgeroepen om mee te doen met de Schooljaren Tekenwedstrijd. De jury bestaat uit beeldend kunstenaars Caja Boogers en Renie Spoelstra, aangevuld met Ernest van der Kwast zelf. Samen kiezen zij de origineelste, grappigste of meest absurde bewerking van de auteursfoto.

Inzendingen (een frontale foto van de achterkant van het boek) kunnen tot en met vrijdag 3 juli worden gestuurd naar sc***********************@***il.com of via Instagram: @ernestvanderkwast. De winnaar wordt op maandag 6 juli bekendgemaakt op de school van de winnende leerling.