Een enorme lading Zilveren Griffels en Zilveren Penselen zijn er vandaag uitgedeeld. Op dinsdagavond 1 oktober wordt tijdens het Kinderboekenbal bekendgemaakt wie de Gouden Griffel en het Gouden Penseel wint.

Zilveren Griffels
*in de categorie tot zes jaar
De wolf, de eend en de muis – Mac Barnett (Gottmer)
Die eland is van mij – Oliver Jeffers (Hoogland & Van Klaveren)

*in de categorie zes tot negen jaar
Droomopa – Dolf Verroen (Leopold)
Vosje – Edward van de Vendel (Querido)

*in de categorie negen tot twaalf jaar
De blauwe vleugels – Jef Aerts (Querido)
Zeb. – Gideon Samson (Leopold)

*in de categorie twaalf tot vijftien jaar
Tegenwoordig heet iedereen Sorry – Bart Moeyaert (Querido)
Het ongemakkelijke dagboek van Henry K. Larsen – Susin Nielsen (Lemniscaat)

*in de categorie informatief
Het mysterie van niks en oneindig veel snot – Jan Paul Schutten (Gottmer)
De reis van Syntax Bosselman – Arend van Dam (Van Holkema & Warendorf)

* in de categorie poëzie
Laat een boodschap achter in het zand – Bibi Dumon Tak (Querido)
Zo kreeg Midas ezelsoren – Maria van Donkelaar (Gottmer)

Vlag en Wimpels
*in de categorie tot zes jaar
Johannes de parkiet – Mark Haayema (Rubinstein)
Het meisje en haar zeven paarden – Hadi Mohammadi (Querido)
Woesssj! – Louise Greig (C. de Vries-Brouwers)

*in de categorie zes tot negen jaar
De kikkerbilletjes van de koning – Janneke Schotveld (Van Holkema & Warendorf)
De schelmenstreken van Reinaert de Vos – Koos Meinderts (Hoogland & Van Klaveren)
Liefde is niet voor lafaards – Ulf Stark (Querido)

*in de categorie negen tot twaalf jaar
Lepelsnijder – Marjolijn Hof (Querido)
Het mysterieuze horloge van Walker & Dawn – Davide Morosinotto (Fantoom)
Nevermoor 1 – Morrigan Crow en het Wondergenootschap – Jessica Townsend (Luitingh-Sijthoff)

*in de categorie twaalf tot vijftien jaar
Charlie en ik – Mark Lowery (Van Goor)
Niemandsjongen – Katherine Marsh (Luitingh-Sijthoff)
De schaduwen van Radovar – Marloes Morshuis (Lemniscaat)

*in de categorie informatief
Palmen op de Noordpool – Marc ter Horst (Gottmer)
De bromvliegzwaan en andere verhalen over onze taal – Arend van Dam (Van Holkema & Warendorf)
Het hele soepzootje – Floor Bal (Gottmer)

* in de categorie poëzie
Jij begint – Kees Spiering (Luitingh-Sijthoff)
Onbreekbaar – Hans Hagen (Querido)

De Griffeljury 2019 bestond uit Daniel Albering, Jörgen Apperloo, André Kuijpers, Marjolein Meijvis, Eline Rottier, Cathy Spierenburg (voorzitter) en Anouk van der Zee.

Zilveren Penselen
* in de categorie prentenboeken
Mijn wonderlijke oom – Yvonne Jagtenberg (Rubinstein)
Van twee ridders – Harrie Geelen (Querido)

* in de categorie geïllustreerde kinderboeken
De pittige pruim die een pop werd – Chrudoš Valoušek (Boycott)
Vosje – Marije Tolman (Querido)

*in de categorie geïllustreerde jeugdboeken
Noorse mythen over Odin, Thor en Loki – Jeffrey Alan Love (Lemniscaat)
Zeb. – Joren Joshua (Leopold)

* in de categorie informatief
De bromvliegzwaan en andere verhalen over onze taal – Anne Stalinski (Van Holkema & Warendorf)
Vriendschap is alles – Karst-Janneke Rogaar (Kluitman)

Vlag en Wimpels
* in de categorie prentenboeken
Als Verdriet op bezoek komt – Eva Eland (Leopold)
De wolf, de eend en de muis – Jon Klassen (Gottmer)
Het meisje en haar zeven paarden – Nooshin Safakhoo (Querido)

* in de categorie geïllustreerde kinderboeken
Een indiaan als jij en ik – Martijn van der Linden (Leopold)
Laat een boodschap achter in het zand – Annemarie van Haeringen (Querido)
Zo kreeg Midas ezelsoren. De mooiste Metamorfosen – Sylvia Weve (Gottmer)

*in de categorie geïllustreerde jeugdboeken
Eh… – Paul Faassen (De Harmonie)
Jij begint – Alette Straathof (Luitingh-Sijthoff)
Verhalen uit de binnenstad – Shaun Tan (Querido)

* in de categorie informatief
Bij de beesten af – Anke Kuhl (Gottmer)
Het mysterie van niks en oneindig veel snot – Floor Rieder (Lemniscaat)
Kijken voor kinderen – Rose Blake (Lemniscaat)

De Penseeljury 2019 bestond uit: Jessica Jongkind, Joke Linders, Marleen Ram, Peter van Rossum en Marlies Visser (voorzitter).

0

Reacties