Vanaf woensdag kunnen lezers in 170 boekhandels door het land een door kunstenaar Piet Parra ontworpen boekentas aanschaffen. Zo proberen de CPNB en het Nederlands Letterenfonds te ‘op een frisse en toegankelijke manier’ aandacht te vestigen op literatuur, aan de hand van het motto Verhalen die blijven hangen. In de tas zit een Nederlandstalige debuut en een vertaald klassiek werk.

Het debuut dat het Letterenfonds heeft geselecteerd uit de inzendingen van de uitgeverijen is de verhalenbundel Het gore lef van Sarah Arnolds (Das Mag). Als vertaald klassiek werk werd De vrouw van Martin Guerre (1941) van de Amerikaanse Janet Lewis (uitgeverij Cossee) gekozen. Daarmee is de klassieker door de oud-commissieleden van de Schwob-regeling beoordeeld als toegankelijk geschreven en geschikt voor een breed lezersbereik.

Ten slotte bevat de tas nog tien kortingsbonnen ter waarde van vijf euro per stuk voor de volgende boeken die voor literaire fictie doorgaan:

Het geheel kost 24,99 euro en is in gelimiteerde oplage. Het is de bedoeling dat de campagne Verhalen die blijven hangen ook de komende twee jaar nog gaande is, en dat er dan samenwerkingen worden aangegaan met andere personen uit de creatieve sector.