Nieuws: NBD Biblion maakt speciaal boekenaanbod voor christelijke scholen, zonder de aanwezigheid van magie of de evolutietheorie
De Bibliotheek op school (dBos) verzorgt boekenpakketten voor scholen. Je kunt als school een abonnement nemen. De christelijke scholen waren niet zo tevreden met het oude aanbod. ‘Hier staan namelijk boeken op die niet passen bij de geloofsovertuiging, bijvoorbeeld vanwege de aanwezigheid van magie of de evolutietheorie.’ Daarom is er vorig jaar een pilot geweest in samenwerking met de Bibliotheek Noord-Veluwe om te onderzoeken waaraan boeken voor christelijke basisscholen moeten voldoen. De christelijke richtlijnen zijn gekomen en daarom kunnen scholen sinds dit jaar kiezen uit twee pakketten. Een speciaal aanbod voor de christelijke scholen. ‘Deze bevat boeken geschikt voor scholen waar de algemene protestantse normen en waarden worden nageleefd.’
Vanaf het nieuwe schooljaar is een Standing Order dBos voor christelijke basisscholen beschikbaar. Deze bevat boeken geschikt voor scholen waar de algemene protestantse normen en waarden worden nageleefd. Je kunt dit abonnement voor een school afnemen en daarbij kiezen uit twee pakketten: CBP1 met 75 titels per jaar of CBP2 met 140 titels per jaar.
Lees hier meer.
En lees hier meer over de selectiecriteria:
* Er komen geen elementen als magie, horror, sprookjesfiguren of mythische wezens voor in het boek.
* Er komen geen thema’s zoals de evolutietheorie of de oerknal aan bod.
* De tekst bevat geen vloeken of grof taalgebruik.
De pagina meldt ook dat er in de toekomst speciale pakketten kunnen worden samengesteld voor andere geloofsovertuigingen.
Wanneer er ook voor andere geloofsovertuigingen interesse is in een passende SO dBos, kunnen wij de mogelijkheden onderzoeken.
Het is de vraag of kinder- en jeugdboeken met een lgbtq+-thema wel door de screening komen. We gaan het in de gaten houden.

“Er komen geen elementen als magie, horror, sprookjesfiguren of mythische wezens voor in het boek.”
Dus de Bijbel is ook van de lijst geschrapt?
Censuur is altijd dichterbij dan je denkt. Schande NBD!
Dit is toch onbestaanbaar! Censuur moet worden tegengegaan i.p.v. het te faciliteren.
Censuur idd een schande – al hoor ik mensen bij andere gevallen niet zo tekeer gaan tegen censuur.. Maar dit kun je toch verwachten mensen?
Onderwijsvrijheid in NL zorgt nu eenmaal dat religieuze scholen onzin en zelfs haat mogen verspreiden.
(er wordt niet ingegrepen. Dus dan mag het).
Wie kan nou verrast zijn?
Ik niet.
En ja NBD wil geld binnenhalen.
De reacties ‘censuur’ begrijp ik niet zo goed. Als de scholen zelf boeken aanschaffen, zullen zij dergelijke titels ook links laten liggen. Persoonlijk vind ik er van alles van. Als ik mijn normen echter zou opleggen aan deze groep scholen, dán is er pas sprake van censuur. Als NBD Biblion de vraag faciliteert, kan ik – die religieuze leidsboeken beschouw als mooie literatuur, maar niet meer dan dat – daar begrip voor opbrengen.