Nieuws: Tresoar zoekt 5 debutanten en beginnende auteurs om oorspronkelijk Friestalig literair werk te schrijven
De Gielegou Rige, zo heet de nieuwe reeks die Tresoar tot stand wil brengen met beginnende schrijvers. Debutanten en schrijvers die al één werk op hun naam hebben staan, kunnen meedingen met een aantrekkelijke subsidieregeling. Tresoar ziet dat de groep prozaïsten aan het vergrijzen is. Bovendien is het voor de Friese literatuur vaak lastig een breed lezerspubliek te vinden. Tresoar wil proberen het bredere publiek te vinden door talentvolle schrijvers te faciliteren en een jongere groep lezers voor Friestalige literatuur te interesseren.
Tresoar biedt vijf schrijvers de kans om hun plan in twee, drie jaar tijd tot een Friese roman te ontwikkelen. We zoeken schrijvers die met hun proza aansluiten bij de vraag van een jonge(re) groep lezers en ambities hebben de Friese literatuur een nieuwe impuls te geven.
Wie zoeken we?
Debutanten en beginnende auteurs: dit wordt je eerste of tweede Friestalige prozawerk.
Diversiteit aan schrijvers en prozavormen: wij zijn o.a. ook op zoek naar andere vormen dan de klassieke roman.
Vaardigheid in het Fries: de belangrijkste taal van je prozawerk is het Fries.
Werk dat aansluit bij een jongere generatie lezers: het project richt zich deels maar niet uitsluitend op young adult literatuur.
Tresoar-directeur Arjen Dijkstra ziet nog groeimogelijkheden, zegt hij in de Leeuwarder Courant. Het aantal mensen dat nu weleens een Fries boek openslaat zal zo rond de 30.000 liggen. ‘Dat is genoeg om boeken voor te maken. Maar ik denk dat we naar een publiek van 250.000 lezers kunnen groeien.’
Op deze site vind je meer informatie en lees je hoe je kunt meedingen naar een van de vijf plekken.
