Nieuws: Legendarisch huis van Gerard Reve in Greonterp te koop
Voor 185.000 euro kun je eigenaar worden van een legendarisch huis uit de Nederlandse literatuurgeschiedenis: Huize Het Gras in Greonterp. Gerard Reve woonde er vanaf met 1964 met Teigetje en later kwam daar Woelrat bij. Een brief, later opgenomen in Nader tot U, bevatte een scène in dat huis die leidde tot het beroemde ezeltjesproces, omdat God daarin wordt voorgesteld als een muisgrijze ezel waarbij Reve ‘drie keer achter elkaar langdurig in Zijn Geheime Opening’ wilde zitten.
Teigetje en Woelrat organiseren nog jaarlijks een Reve-fandag in Greonterp en het nabijgelegen Blauhús, voor literatuurliefhebbers vooral bekend van het prachtige gedicht ‘Graf te Blauwhuis’.
Op Funda blijkt wel dat het huisje tot het type opknappertje behoort, of, zoals de makelaar het zegt:
Het huis is door de jaren heen nauwelijks gemoderniseerd, waardoor veel van de oorspronkelijke sfeer en authenticiteit bewaard is gebleven. Er is goed op het huis gepast en de nodige onderhoudswerkzaamheden zijn door aannemers uitgevoerd.
Tegelijkertijd biedt de woning volop potentie om naar eigen wens te moderniseren, verduurzamen en verder in te delen. Met name de verdieping biedt hiervoor mogelijkheden.
Als je er rekening mee houdt dat God zelf dat trappetje naar de verdieping is opgeklauterd dan is 185.000 euro een schijntje.
Je kunt hier bieden.
Teigetje en Woelrat maakten over hun Friese jaren het fotoboek Huize Het Gras en daarna Ons leven met Reve (waarin ook de post-Friese periode beschreven wordt).
