In februari is het zover, dan debuteert fotostripmaker Ype Driessen (1976) met de roman Vanilla. ‘Bridget Jones voor het queer tijdperk’ jubelt de foldertekst van Luitingh-Sijthoff die een ’taboedoorbekende coming of age’ belooft.

Na een pijnlijke break-up sluit de ietwat neurotische en onervaren Jip een pact: hij gaat op twaalf Grindr-dates om zijn gebroken hart te helen. Wat volgt is een ontdekkingsreis langs de rafelranden van de veelkleurige gay datingwereld: van chemseks tot groepsseks, en van role play tot diepe gesprekken over intimiteit. Tussen de absurditeit van daten via apps en de emotie van verloren identiteit, herontdekt Jip wie hij is en wat hij écht wil. Vanilla is een verhaal over een man die alles verliest om zichzelf terug te vinden

Op de Instagram-pagina van Driessen is de tekst al weer wat anders dan in de folder van de uitgeverij, de chemseks is verdwenen:

Na een pijnlijke break-up verhuist de ietwat neurotische en onervaren Jip met vrienden naar Amsterdam. Daar sluit hij een pact: hij gaat op twaalf Grindr-dates om zijn gebroken hart te helen. Wat volgt is een ontdekkingsreis langs de rafelranden van de gay datingwereld: van car-dates tot groepsseks, en van role play tot diepe gesprekken over intimiteit.

In de 2020 verscheen een roman in fotostrips van Driesen: Het nadeel van de twijfel.